Статті

Повертаючи борг обов’язково заберіть боргову розписку у кредитора! Свідки не допоможуть!

Вам позичили кошти за борговою розпискою. Кошти у визначений термін Ви повернули і навіть в присутності свідків, однак, сама розписка залишилась у кредитора, а письмового підтвердження про отримання від Вас коштів – немає. В такому випадку кредитор має всі шанси стягнути той самий борг з Вас ще раз в судовому порядку та ще й зі штрафними санкціями!

Несвоєчасна здача будинку в експлуатацію забудовником? Стягуємо моральну шкоду!

Раніше стягнути з забудовника заподіяні збитки покупцю квартири в новобудові у зв'язку з несвоєчасною здачою квартири - було важко, не кажучи вже про моральну шкоду. Суди вважали, що ЗУ "Про захист прав споживачів" не регулює правовідносини, що виникли між сторонами договору купівлі-продажу майнових прав щодо об'єкта нерухомого майна - житлове будівництво та вважали, що якщо такі договора  не передбачали відшкодування моральної шкоди то і  відсутні підстави для її відшкодування. Однак, 07.10.2020р.

Чи зобов’язана дружина віддавати борг чоловіка і навпаки?

Відповідно до ч.3 ст. 368 ЦК - майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до ч.1 ст. 36 СК  шлюб є підставою для виникнення прав та обов`язків подружжя.

Поверніть собі сплачені податки!

В цій статті мова йде про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі — продажу нерухомого майна в розмірі 1% від його вартості. Я вже писала статтю на цю тему, але зважаючи на кількість питань, що виникають в процесі повернення зазначених коштів — вирішила дещо доповнити.

Як з квартирного будинку утворити індивідуальний житловий будинок («особняк»)?

Ця стаття буде цікава мешканцям малоквартирного будинку. Якщо Ви мешкаєте  у будинку, в якому є наприклад 2-6 квартир і є земельна ділянка навколо будинку на якій розташовані Ваші господарські споруди, гаражі, тощо (або вільна ділянка) – Ви маєте право оформити цю ділянку у власність для обслуговування свого будинку. Право власності на земельну ділянку дає можливість розбудовувати будинок, добудовувати кімнати, будувати окремо стоячі будівлі та споруди, тощо. Але спершу, потрібно так би мовити «утворити»  індивідуальний житловий будинок.

Відповідальність водія у разі відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння

Відповідальність водія у разі відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння

П. 2.5 Правил дорожнього руху передбачає, що водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп’яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Кошти отримані від родичів з – за кордону не оподатковуються!

Варто одразу зазначити, що такі кошти не оподатковуються не від всіх родичів, не будь – яка сума та не у всіх випадках. 

Але, все не так сумно!

Підпунктом 170.11.1 Податкового Кодексу України встановлено, що у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеним у п.167.1 ПК.

Сторінки