Статті

Приватизація житла без ордеру

Згідно Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян (Наказ №396 від 16.12.2009р.), - до органу приватизації потрібно подати пакет документів, що визначений у п. 18 Положення, в тому числі копію ордеру про надання житлової площі. 

Позичили кошти за борговою розпискою. Боржник помер. Що робити?

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Це означає, що спадкоємці успадковують і боргове зобов’язання – кошти, які Вам (кредитору спадкодавця) повинен був повернути померлий боржник.

Ризики покупця квартири в новобудові при укладенні договору про оплату пайових внесків з ЖБК

Часто клієнти просять проконсультувати та порадити чи можна купувати квартиру в новобудовах за договором про оплату пайових внесків з житлово – будівельним кооперативом. 

Оскарження догани

Згідно Кодексу законів про працю України, - за порушення трудової дисципліни може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: догана або звільнення. Для окремих категорій працівників можуть бути передбачені інші дисциплінарні стягнення, що встановлені статутом, положеннями чи спеціальним законом. 

Право власника на витребування майна з чужого незаконного володіння

Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним. Такий власник має право звернутись в суд з віндикаційним позовом.

Право на звернення до суду з віндикаційним позовом може виникнути у фізичної особи, юридичної особи, держави і територіальної громади в особі уповноважених ними органів.

Вселення у квартиру дружини/чоловіка без згоди інших співвласників квартири

Житло (квартира, будинок) може перебувати у власності громадян на праві спільної часткової або спільної сумісної власності, якщо власниками житла є декілька осіб. Один з співвласників такого житла одружився і хоче проживати разом з своєю другою половинкою у належному йому житлі (своїй частці, навіть якщо вона не виділена в натурі). Чи потрібна згода інших співвласників квартири?

Аліменти на утримання повнолітніх дітей, які продовжують навчання

Батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до їх повноліття, а також на час продовження навчання  або до досягнення дитиною 23 річного віку.  

Обов’язок утримувати дітей до їх повноліття, а також у випадку продовження ними навчання - покладається на обох батьків, а не лише на одного із них.

Сторінки