Резидент Дія Сіті

Резидент Дія Сіті - юридична особа, яка набула такого статусу відповідно до Закону №1667 та згідно з інформацією, що міститься у реєстрі Дія Сіті, перебуває у зазначеному статусі. Такий статус дає можливість юридичній особі користуватись усіма податковими пільгами, встановленими для резидентів Дія Сіті; співпрацювати з IT спеціалістами використовуючи спеціальну модель найму; убезпечити нерозголошення комерційної таємниці чи іншої конфіденційної інформації компанії; утримання працівником від вчинення конкурентних дій - на законодавчому рівні; користуватись іншими привілеями наданими IT компаніям. Працівникам резидента Дія Сіті цей статус надає можливості узаконити свої трудові права спеціальним договором гіг - контрактом та у разі виникнення конфліктної ситуації - можливість захисту інтересів в суді. В цій категорії я спробую описати всі ті процеси, які стосуються набуття статусу резидента Дія Сіті, внесення відомостей в реєстр Дія Сіті, оподаткування, подання необхідних звітів та висновків, втрату статусу та можливість оскарження певних дій; тощо. Іншими словами - як вступити в Дія Сіті і як з цим жити потім)) Приємного перегляду! 

Як порахувати середньооблікову кількість спеціалістів та гіг – працівників резидента Дія Сіті?

Для отримання статусу резидента Дія Сіті та можливість в подальшому використання пільгового оподаткування для такого резидента, - юридична особа повинна оформити відносити зі своїми працівниками або у формі трудового договору або у формі гіг – контракту.

Всі ці працівники в понятті ПКУ є спеціалістами.

Хто не може бути резидентом Дія Сіті?

Не всі юридичні особи можуть бути резидентами Дія Сіті. Хто не може бути – можна ознайомитись у ч. 2 ст. 5 Закону №1667. Цей перелік є вичерпним.

А саме, юридична особа:

1) яка зареєстрована на території та/або відповідно до законодавства іноземної держави;

2) у статутному капіталі якої 25 і більше відсотків прямо або опосередковано належать державі Україна або територіальній громаді;

3) яка має статус неприбуткового підприємства, установи, організації;

Які види діяльності є виключними для резидента Дія Сіті?

Для отримання статусу резидента Дія Сіті, юридична особа повинна здійснювати діяльність і отримувати 90% свого кваліфікованого доходу з діяльності, яка є виключною для резидента Дія Сіті. Перелік таких видів діяльності передбачений у ч. 4 ст. 5 Закону №1667, а саме:

1) комп’ютерне програмування, консультування з питань інформатизації, діяльність із керування комп’ютерним устаткованням, які включають:

Хто може бути резидентом Дія Сіті?

По – перше, резидентом Дія Сіті може бути виключно юридична особа (не фізична, не фізична особа – підприємець), яка зареєстрована на території України (це обов’язкова умова), але незалежно від її місцезнаходження та місця провадження господарської діяльності.

По – друге, резидентом Дія Сіті може бути лише та юридична особа, яка відповідатиме таким обов’язковим вимогам:

Підписатися на RSS - Резидент Дія Сіті