Гіг – контракт може бути припинений за однією із підстав - одностороння відмова гіг – спеціаліста від укладеного контракту або відмова резидента Дія Сіті від такого контракту (назвемо їх працівник та працедавець).
Одна із сторін контракту за Законом №1667 має право відмовитись від контракту повідомивши про це іншу сторону не пізніш як за 30 календарних (!) днів до запланованої дати припинення дії контракту. Інший термін (більший) може бути визначений в договорі, але ніяк не менший. Якщо ж працедавець вирішив відмовитись від контракту скажімо вже сьогодні, то в такому випадку він повинен виплатити компенсацію працівнику у розмірі визначеному у контракті, але не менше за поденну винагороду такого працівника за кожен робочий день зменшення строку повідомлення про обносторонню відмову. До прикладу, - в контракті прописано, що працедавець повинен повідомити працівника про відмову від контракту за 60 календарних днів до дати припинення, а вирішив припинити відносини завтра і належним чином повідомив про це працівника. В такому випадку він має виплатити винагороду працівнику за всі наступні 60 календарних дні з дати отримання такого повідомлення працівником.
Якщо ж працівник вирішив відмовитись від контракту вже завтра (не чекаючи прописаних 60 днів), - він звісно не отримає своєї винагороди за наступні 60 днів. Але яка його відповідальність?
Оскільки гіг – контракт є цивільно – правовим договором, в ньому може бути передбачена відповідальність такого працівника за порушення умов договору, зокрема і за порушення термінів для односторонньої відмови. Часто ця прописана сума штрафу є трикратною чи навіть десятикратною винагороди працівника. Однак, всі обставини такої ситуації, а саме чому працівник відмовився від договору, коли, яким чином і чи співрозмірна сума передбаченого штрафу в договорі за таке порушення по відношенню до його винагороди та всіх обставин – буде вирішувати суд, якщо сторони не вирішать цей конфлікт самостійно. Адже відповідальність працедавця за таку односторонню відмову швидше за визначений контрактом строк – встановлена Законом (може бути і в самому контракті), а відповідальність працівника за такі дії – Законом не передбачена. Тому, слід брати до уваги положення самого контракту та співрозмірність такого штрафу до його винагороди.
Справедливо буде, якщо відповідальності обох сторін будуть однакові і чітко прописані в контракті.
Варто зазначити, що Закон №1667 виокремлює порядок односторонньої відмови від контракту в період - перших три місяці роботи. Зокрема, протягом перших трьох місяців строку дії гіг-контракту будь-яка його сторона має право повідомити іншу сторону про односторонню відмову від гіг-контракту в письмовій (електронній) формі не пізніш як за три календарні дні до запланованої дати припинення, якщо більший строк повідомлення не встановлений гіг-контрактом. Отже, в перші три місяці роботи, працедавець може відмовитись від такого договору попередивши свого працівника за 3 календарні дні і відповідно оплатити йому винагороду за цих 3 календарних дні.
Так само може вчинити і працівник – відмовитись від контракту попередивши працедавця за 3 календарних дні і отримати за них свою винагороду.
Підсумуємо: одностороння відмова від контракту може бути як зі сторони працівника, так і зі сторони працедавця. Повідомити іншу сторону про відмову від договору необхідно не пізніше як за 30 к.дн. або 3 к.дн у перших 3 місяці праці відповідно. За порушення цих термінів, працедавець зобов’язаний компенсувати працівнику за кожен робочий (!) день зменшення строку повідомлення. Якщо порушення таке сталося зі сторони працівника, то суму штрафу за таке порушення буде встановлювати суд з врахуванням положень гіг-контракту; всіх обставин, що передували такому порушенню; винагороди гіг - спеціаліста, тощо.
Згідно ч. 5 ст. 19 Закону 1667 Резидент Дія Сіті не може встановлювати відповідальність гіг-спеціаліста у вигляді відрахувань чи зменшення розміру винагороди, визначеної гіг-контрактом, крім компенсації та випадків покладення на гіг-спеціаліста відповідальності за шкоду, завдану майну резидента Дія Сіті з вини гіг-спеціаліста. Це означає, що працедавець не може самостійно стягнути з винагороди працівника суму штрафу за таке порушення як відмова від контракту в інші строки ніж ним передбачено і зобов'язаний виплатити працівнику всю винагороду за весь відпрацьований час.