Новини

З 1 січня 2021 року можна змінити не тільки своє ім’я та прізвище, а і по – батькові

03.11.2020р. Верхвною Радою прийнято ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові", який набирає чинності з 01.01.2021р. і яким внесено зміни до ст. 295 ЦК та ст. 149 СК, а саме:

Ч.1, ч.2, ч.3 ст. 295 ЦК:

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я, та (або) по батькові.

Книгу відгуків та пропозицій – скасовано!

06.03.2019р. постановою КМУ №168 «Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обглуговування на ринку споживчих товарів» скасовано обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій.

02.10.2020р. Інструкція про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства, затверджена Наказом Міністерства зовнішніх економічних звязку і торгівлі від 24.06.1996р. №349 – втратила чинність.

Куди скаржитись?

Будинок із самочинною прибудовою не підлягає поділу між співвласниками

Об’єкти нерухомого майна, до складу яких уходять самочинно збудовані (реконструйовані, переплановані) об’єкти не є об’єктами права власності, а тому не можуть бути предметом поділу (виділу) згідно з нормами стст.364, 367 Цивільного кодексу.

На це звернув увагу Касаційний цивільний суд, переглядаючи справу №630/491/17.

За яких підстав у держреєстрації фізичної особи - підприємця відмовлять

Підстави для відмови у державній реєстрації ФОП:

- документи подано особою, яка не має на це повноважень;

- не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;

- наявні обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю;

- подані документи суперечать вимогам законів України;

- у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони в проведенні реєстраційних дій;

- документи подано до неналежного суб'єкта державної реєстрації;

Погодження проектів землеустрою по - новому!

З 1 жовтня 2016 року розробник землевпорядної документації повинен здавати на погодження документацію до одного територіального органу Держгеокадастру, а погоджувати його буде зовсім інший терорган, який буде вибраний автоматично програмою електронного документообігу Держгеокадастру!

5% податку від суми спадкового майна для спадкоємців першої та другої черги

Спадкоємцям першої та другої черги 5% податку платити більше не потрібно!

Спадкоємцям першої та другої черги оцінку спадкового майна робити більше не потрібно!

Шановні! Це не працює!!!

Право власності на нерухоме майно відтепер посвідчується лише інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

З 01.01.2016р. відповідно до ст. 12 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» при реєстрації права власності на нерухоме майно – свідоцтва про право власності - видавати не будуть. Зрештою, не будуть видавати жодного аналогічного документу, а лише вносити відомості про право власності на таке майно до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.