Гіг контракт можна укладати як на визначений термін так і на невизначений.
Юридичну силу даний контракт набуває або з моменту його підписання або з дати визначеної в контракті, наприклад, дати початку надання послуг гіг – спеціалістом. Причому момент укладення договору може бути ще на етапі надання відповіді гіг спеціалістом компанії про прийняття оферу, якщо в ньому були викладені всі істотні умови щодо співпраці.
Форма договору може бути або письмова або електронна.
Якщо договір укладений на невизначений термін, то дія його припиняється з моменту визначеному у договорі в залежності від прописаних підстав припинення дії такого договору. Наприклад, якщо це взаємна угода сторін про його припинення – то з моменту підписання такої угоди обома сторонами; якщо за рішенням гіг – спеціаліста – то через 60 днів після отримання такого рішення компанією (кількість днів для повідомлення визначається сторонами в контракті) і т.д.
У випадку, якщо компанія втратила статус Резидента Дія Сіті гіг-контракт вважається припиненим в останній день третього календарного місяця, що слідує за календарним місяцем, в якому внесено запис про втрату статусу резидента Дія Сіті до реєстру Дія Сіті, якщо гіг-контрактом не встановлено менший строк. Тобто, якщо компанія втратила статус Резидента – то укладений гіг контракт автоматично припиняє свою дію максимум через 3 місяці.
Варто зазначити, що контракт в межах зобов’язань діє до його повного виконання обома сторонами, незалежно від того, який його термін дії. Іншими словами, якщо Вам компанія заборгувала кошти чи компенсації за вже виконану роботу, незалежно від закінчення терміну дії контракту - зобов’язана їх виплатити, і навпаки, якщо Ви маєте виконати певну роботу чи передати результати такої роботи компанії – незалежно від терміну дії, зобов’язання необхідно виконати повністю. Обсяги роботи визначаються або в контракті або внутрішніми документами/завданнями/системами, в залежності від обраного способу співпраці компанією.
Термін дії контракту може бути пролонгований тільки тоді, якщо про це вказано в самому контракті або сторони уклали про це додаткову угоду. Пролонгація може бути на будь – який термін, необов’язаково на той самий що і термін дії контракту. В контракті важливо прописати процедуру такої пролонгації (відсутність повідомлень протягом певного часу перед закінченням від сторони, або ж навпаки наявність повідомлення про намір пролонгації, тощо).
Строк дії контракту відноситься до істотних умов, тому сторонам важливо чітко прописати з якого моменту виникають правовідносини і в яких випадках та з якого моменту - припиняються.