Житлове право

Як з квартирного будинку утворити індивідуальний житловий будинок («особняк»)?

Ця стаття буде цікава мешканцям малоквартирного будинку. Якщо Ви мешкаєте  у будинку, в якому є наприклад 2-6 квартир і є земельна ділянка навколо будинку на якій розташовані Ваші господарські споруди, гаражі, тощо (або вільна ділянка) – Ви маєте право оформити цю ділянку у власність для обслуговування свого будинку. Право власності на земельну ділянку дає можливість розбудовувати будинок, добудовувати кімнати, будувати окремо стоячі будівлі та споруди, тощо. Але спершу, потрібно так би мовити «утворити»  індивідуальний житловий будинок.

Приватизація житла без ордеру

Згідно Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян (Наказ №396 від 16.12.2009р.), - до органу приватизації потрібно подати пакет документів, що визначений у п. 18 Положення, в тому числі копію ордеру про надання житлової площі. 

Вселення у квартиру дружини/чоловіка без згоди інших співвласників квартири

Житло (квартира, будинок) може перебувати у власності громадян на праві спільної часткової або спільної сумісної власності, якщо власниками житла є декілька осіб. Один з співвласників такого житла одружився і хоче проживати разом з своєю другою половинкою у належному йому житлі (своїй частці, навіть якщо вона не виділена в натурі). Чи потрібна згода інших співвласників квартири?

Підписатися на RSS - Житлове право